• Home
  • Box Lacrosse
  • Clinics
  • Community
  • Coaches
  • College Prospects
  • Commitments
  • East Ave Elite
  • EA Archers
  • Girls
  • Team Illinois National
125324010 3478999822181333 6545881272938448713 o

Info@EastAveLacrosse.com
(312) 834-7730‍‍

 

 

20 EastAve Logo02
My Post Copy (12)
122182831 3412454682169181 5752842638703666765 o (1)

Trey Carter (Mount Carmel '21, Westminster College '25) D3

Ethan Castillo (Munster '21, Elmhurst University '25) D3

Andy Degner (Providence '21, Florida Tech '25) D2

Luka Difilippo (Mount Carmel '21, Wabash College '25) D3

Marco Di Silvestro (Fenwick '21, Edgewood College '25) D3

Michael Gaughan (St. Rita '21, St. Joseph's University '25) D1

Will Fink (Lyons Township '21, College of Wooster '25) D3

Brock Greene (Sandburg '21, North Central College '25) D3

Austin Hynote (Chesterton '21, Aquainas College '25) NAIA

Nate Jablonski (Cary Grove '21, Ohio Northern University '25) D3

Nico Kittredge (Chesterton '21, Aquainas College '25) NAIA

Zak Kozlowski (Wheaton-Warrenville South '21, Florida Tech '25) D2

Josh Krolik (St. Rita '21, Lewis University '25) D2

Chase Krolik (St. Rita '21, Elmhurst University '25) D3

Jaiden Leonard (Providence '21, Lewis University '25) D2

Dom LoCoco (Whitney Young '21, Rhodes College '25) D3

Jacob Lubrant (Naperville North '21, Cleveland State '25) D1

John McIntyre (St. Rita '21, Merrimack College '25) D1

Aidan Murphy (Fenwick '21, Indiana University '25) MCLA

Reese Niemeier (Lincoln-Way '21, Keiser University '25) D3

Ryan Nygren (Lane Tech '21, Haverford College '25) D3

Aaron Piszczek (Glenbard West '21, Georgia Tech '25) MCLA

Patrick Ryan (Lyons Township '21, Concordia-Wisconsin '25) D3

Danny O'Shea (Providence ' 21, Western Michigan University '25) MCLA

Ethan Sieb (Lincoln-Way '21, Wagner University '25) D1

Vincent Tran (Taft '21, Kalamazoo College '25) D3

Joey Veome (Lyons Township '21, Benedictine University '25) D3

Jake Weinberg (OPRF '21 Augustana College '25) D3

Sam Weinberg (OPRF '21, Illinois Wesleyan University '25) D3

Ryan Woolfe (York '21, Wingate University '25) D2

Mark Bendig (Taft, University of Michigan-Dearborn) NAIA

Dominic Cesarone (St. Charles North, Rollins College) D2

Lucas Cunningham (Chesterton, Wabash College) D3

Carson Eggebraten (St. Viator, University of Vermont) D1

Isaac Harrington (St. Viator, Piedmont College) D3

Kinley Hynote (Chesterton, Indiana Tech University) NAIA

Zander Johnson (Downers Grove, University of Massachusetts) D1

Kaiden Libby (Wheaton North, Canisius College) D1

Jack Losey (Wheaton North, Florida Southern)  D2

Ryder Maston (York, Swarthmore College) D3

Kyle McVittie (Neuqua Valley, Hope College) D3

Bryce Peake (Downers Grove, Carthage College) D3

Bryce Poling-Pineda (Crown Point, Wabash College) D3

Michael Piotrowski (Downers Grove, Maryville University) D2

Callahan Reynolds (Downers Grove, Wabash College) D3

Andon Rieger (York HS, Hope College) D3

Andrew Skifstad (St. Charles East, Maryville University) D2

Evan Stonis (Benet, Wabash College) D3

Henry Thompson (OPRF, University of Vermont) D1

Colin Tobias (St. Rita, Maryville College) D2

Xandru Borst (Mt. Carmel '20, Monmouth College '24) D3

BJ Fletcher (Urban Prep Academy '20, University of Dubuque '24) D3

Jack Frangella (Mt. Carmel '20, Concordia-Wisconsin '24) D3

Zintis Kakulis (Lyons Township '20, Alma '24) D3

Sam Leavy (Fenwick '20, Aurora '24) D3

Cade Linnemeyer (Disney '20, Aquinas '24) D2

Dylan Loftus (Taft '20, Concordia- Wisconsin '24) D3

Grant Neistrom (Hinsdale Central '20, Illinois Wesleyan '24)  D3

Max Olsen (Mt. Carmel '20, Ohio Northern University '24)  D3

Ian Shields (Notre Dame Prep '20, Clarke University '24) D3

Ian Speth (Whitney Young '20, Quincy University '24)  D2

Ben Wilen (Whitney Young '20, Williams College '24) D3

Ryan Bendig (Taft '19, University of Michigan-Dearborn '23) NAIA

Will Bernstein (Lyons Township '19, Swarthmore '23) D3

Ryan Foley (Mt. Carmel '19, Carthage '23) D3

Jack Haggerty (Lyons Township '19, Michigan State '23)  MCLA

Paul Huber (OPRF '19, Augustana '23) D3

Nick Johnson (Lyons Township '19, Baylor University '23) MCLA

Ben Kidder (Lyons Township '19, Vermont '23)

Miles Little (Downers Grove '19, University of Debuque '23) D3

Jake Maibuecher (Notre Dame '19, Hope '23) D3

Rory McGuire (Fenwick '19,  Marquette '23)

Trey Mobley (OPRF '19,  UMass-Boston, Benedictine '23) D3

Matt Poulin (OPRF '19,  St. Ambrose '23) D3

Jacob Sichlau (OPRF '19, Hamilton '23) D3

Trent Siggins (Lincoln Way '19, Maryville '23) D2